עבודה מהבית לסטודנטים

תחת "איפה?" בחרו "עבודה מהבית" ומצאו את המשרה הבאה שלכם!

[jobs location="עבודה מהבית"]

עבודה מהבית לסטודנטים

עבודה מהבית לסטודנטים היא תופעה הולכת וגדלה בשוק העבודה – יותר ויותר מעסיקים מאפשרים לעובדים לעבוד מהבית ואולי תופתעו לגלות שבמקרים רבים זה משתלם להם.
סקר שנערך ע"י חברת פוליקום בדק 25,000 עובדים מרחבי 12 מדינות ומחתך אוכלוסייה רכב מאוד והותוצאות היו מפתיעות.

עבודה מהבית מאפשרת לעובדים להיות הרבה יותר פרודקטיביים, חוסכת שעות עירנות בפקקים המיותרים ומאפשרת זמן עבודה רב יותר.

לעובדים זה די ברור מהם היתרונות של עבודה מהבית אך האם זה משתלם גם למעסיקים?

גם למעסיקים לעבודה מהבית קיימים יתרונות.
היא מאפשרת למעסיקים לחסוך נדל"ן יקר (במיוחד בעלויות הנדל"ן בערים המרכזיות בישראל), חיסכון נוסף הוא בשירות ועליות ניקיון.
אך היתרון הגדול ביותר הוא שהעובדים מהבית נוטים לקחת פחות חופשות מחלה, יש להם מינימום של הסחות דעת והם מצליחים לבצע מקסימום משימות במעט זמן – כך עולה מתוצאות המחקר.

אז אחרי שדיברנו קצת על עבודה מהבית, בואו נדבר על משרות סטודנטים מהבית

לנו כסטודנטים יש מינימום זמן והמטרה העיקרית שלנו היא לבצע מקסימום אופטימזציה לזמן ולחלק את היום בצורה מדוייקת ככל שניתן.

עבודה מהבית לסטודנטים

העבודה מהבית מאפשרת את זה ממספר סיבות עיקריות:

1. בעבודה מהבית לסטודנטים אנו יכולים במקרים רבים לעבוד בקצב המתאים לנו – יש לנו X משימות ואנו צריכים לבצע אותם בפרק זמן מסויים אך הבוס לא יושב לנו על הראש.
2. ניצול מקסימלי של הזמן – כאשר עובדים מהבית אנו חוסכים עשרות שעות חודשיות של נסיעות ופקקים (ונזכור שאנו מדברים על ישראל – בתוך תל אביב אנו יכולים לנסוע בקלות שעה פלוס בשעות העומס)
3. גמישות וסביבת עבודה – כאשר אנו עובדים מהבית במקרים רבים האוניברסיטה/ מכללה נמצאים במרחק קצר ואנו יכולים לקפוץ לעשות סידורים/להגיש עבודה על הדרך ללא בזבוז זמן מיותר.

לסיכום עד כאן: אין ספק כי עבודה לסטודנטים מהבית מאפשרת גמישות ויתרונות רבים

אז אחרי שדיברנו על היתרונות הרבים שקיימים בעבודה מהבית לסטודנטים, בואו נדבר קצת על החסרונות – כי בכל זאת צריך להיות הוגנים, יש כמה חסרונות.

1. העבודה לא נגמרת – כאשר עובדים מהבית, קשה לבצע את הפרדה בין הבית לעבודה וקורה לא מעט כי בלי לשים לב אנו עובדים בשעות לא נוחות, עונים דקה למייל ונתקעים חצי שעה בלי לשים לב – אל תהיו פראיירים אתם לא מקבלים על זה תוספת שכר 🙂
2. תחושת בדידות – אין מה לעשות, כשאתה קם בבוקר מתלבש, מתארגן יוצא לעבודה ופוגש את החברים במשרד אתה מרגיש טוב, לעיתים כאשר עובדים מהבית זה חסר ותיתכן תחושת בדידות.
3. הסחות דעת – אז נכון שכתבנו מעלה שהמחקר גילה שהעובדים מהבית הרבה יותר פרודקטיביים אך זה לא תופס בכל המקרים. כאשר אנו עובדים מהבית אנו ניתקל ההסחות דעת רבות יותר ואם לא נדע לשים את הגבולות לעצמנו אנו עלולים לעבוד הרבה יותר זמן ולהגיע לתוצאות פחות טובות.

מספר טיפים – עבודה מהבית לסטודנטים

אם הגעתם עד לכאן, מגיע לכם לקבל גם כמה טיפים שיהפכו את העבודה שלכם מהבית לטובה יותר.

1. גילוח צחצוח – קומו, שטפו פנים, התלבשו, נקו את שולחן העבודה. סיימתם? יופי עכשיו אתם יכולים להתחיל לעבוד – בבקשה אל תשבו עם הפיג'מה, אתם לא תגיעו לאותה רמת ביצוע 🙂
2. תגוונו קצת – אתם לא חייבים לעבוד רק מהבית, קחו את הלפטופ שלכם פעם בשבוע וצאו לקפה, זה יעשה לכם טוב לראות קצת אנשים ואתם בטח כבר צריכים קצת להשתזף אחרי שישבתם כ"כ הרבה בבית.
3. יעדים – הציבו יעדים ברורים לכל יום ועמדו בהם
4. עמדת עבודה – תדאגו לעדמת עבודה מאובזרת ככל שניתן – זה יחסוך לכם המון זמן!
5. טיפ אחרון ואולי החשוב ביותר – אל תמהרו להחליט שאתם רוצים לעבוד מהבית, בקשו מהבוס תקופת ניסיון מהבית ואם לא מתאים לכם – צאו למשרד!

יש לכם טיפים נוספים? רשמו לנו, בואו נעזור לאחינו הסטודנטים לעבוד ביעילות 🙂

דרושים סטודנטים ל… – בואו לגלות מהם המקצועות השווים ביותר לסטודנטים.