חיפוש עבודה בעידן הדיגיטלי

אתר סטודנטיאלי הוא אתר מתמחה לאיתור משרות המתאימות לסטודנטים ומיועד למעסיקים ולסטודנטים.
כפי שמוצג בהמשך, התמחות במחפשי עבודה שהם סטודנטים, מקל על החיפוש ומגדיל את סיכויי המעסיק לאתר עובדים מתאימים ומאחר וכך, סיכויי סטודנטים למצוא עבודה באתר ייעודי גבוה יותר.
החשיבות של האתר היא רבה, כאשר האתר מסנן ובוחן ללא הרף את מאגר מחפשי העבודה שלו ומציע משרות באופן יזום לפי כישורים ובהתאם לדרישות המעסיקים.

עולם האינטרנט

עולם האינטרנט, מאפשר לנו לקבל ולמסור מידע במהירות האור. העניין הוא בעיבוד המידע. העברה היא עניין פשוט, אך הסוגיה היא קבלת החלטות והתאמת המועמדים. למרות שלגופים מסויימים, תשתית לעיבוד מידע, אין לנו תחליף לשיקול הדעת האנושי. המידע עובר מהר אך עדיין מעובד לאט ביחס למהירות העברתו.
מכאן אנו מגיעים לחיפוש עבודה. הרבה עובדים מנסים את מזלם בשליחת קורות חיים דרך אפילקציות, אינטרנט וכדומה מתוך מחשבה שהיא לעיתים מוטעית, שעצם העברת המידע די בו כדי לשפר את סיכוייהם לקבל עבודה.
למעשה, המידע שמגיע לחברות אולי מועבר במהירות האור, אך ההצפה שלו את מסנני המידע שהם בדרך כלל עובדי כוח אדם ו/או מנהלי העסק יוצרת פקק והיד קלה על ההדק בפסילת קורות החיים ואפילו בעצם התייחסות אליו.

ההבדל בין אפליקציה אינטרנטית לחברת כוח אדם

אפליקציה מסוגלת להעביר ולקבל מידע על פי קריטריונים שנקבעים מראש או אד הוק, בין המעסיק למועמד. מצד שני חברת כוח אדם, מסננות מועמדים על ידי מיון ראשוני באמצעות ניתוח קורות החיים, ראיון ואף קביעת פגישה למועמד אצל המעסיק.
מכאן נגזרים היתרונות והחסרונות. אפליקציה מהירה יותר בהעברת המידע, אך יוצרת מחסום ופקק בשלב הסינון ולכן לחברות כוח האדם יתרון משמעותי במתן שירותי מיון ואבחון למחפשי תעסוקה עבור המעסיק. לא משנה כמה גדולה החברה המעסיקה והאם מחלקת כוח האדם היא משמעותית, לחברות כוח אדם יתרון מאחר והם פועלות באופן ייעודי לאיתור מועמדים בנוסף לגמישותן המאפשרת הקצאת משאבים נוספים לאיתור מועמד, מבלי להגדיל את מצבת כוח האדם שלהן.

איתור משרות

איתור משרות הוא עניין מהותי לעובד. מעסיקים מציינים דרישות מקדמיות שעל העובד לקיימן אם ברצונו להגיש מועמדות. מצד שני, הרבה מחפשי תעסוקה שולחים בכל מקרה קורות חיים מתוך תקווה שאולי ולמרות המגבלות יתאימו לתפקיד. בכך הם יוצרים הצפה ומונעים מהמעביד להשקיע זמן רב יותר בסינון העובדים מתאימים. חברות כוח אדם, או אפליקציות אינטרנטיות, באמצעות אלגוריתמים ממוחשבים, מתאימות את הביקוש להיצע ומקצרות את תהליך העברת המידע.

חברות כוח אדם

לחברות כוח אדם הפועלות ברמת היישום, להבדיל מאפליקציה אינטרנטית בלבד, ערך מוסף רב בניתוב קורות חיים. כמו המעסיקים הם מקבלים מידע מהר והן בנויות ליישום מיטבי ושכנוע המעסיק בקבלת מועמד מסוים. עבודת הסינון של חברת כוח אדם לאור זאת היא מהירה יותר מאחר והיא ממוקדת מטרה ובעלת יכולת הקצאת משאבים גמישה לאיתור מועמדים.
כמו כן, חברות כוח אדם בונות לעצמם מאגר עובדים פוטנציאליים לאחר שעברו סינון, מה שמקל על שיבוצם בחברות באופן מהיר יחסית. הסיבה לכך שהם נמצאות בקשר מתמיד עם העובד ויודעות בדרך כלל מה סטטוס התעסוקה שלו.

העסקת סטודנטים – סינון מידע מראש

היתרון המרכזי שבהעסקת סטודנטים, היא שהם אינטלגנטיים יחסית למלא משימות ומשרות מורכבות ועלות שכרם בדרך כלל נמוכה יותר.
החיסרון הוא בכך שסטודנטים עובדים חלקית או זמנית בשל דרישות הלימודים. כאשר מעסיק מחפש עובדים באתר ייעודי לסטודנטים, הוא סמוך ובטוח כי מחפשי התעסוקה מפרטים את שעות העבודה ומשך עבודתם המרבי וכך המעסיק יכול למנוע מעצמו עוגמת נפש ובזבוז זמן באיתור סטודנטים שאינם מתאימים לשעות העבודה הנדרשות. זוהי סיבה לאתר מועמדים באתר ייעודי מבחינתו של המעסיק ומאחר וכך, סביר להניח שסטודנטים ימצאו עבודה מהר יותר באתר יעודי.
כיצד פותרים את בעיית ההתאמה?

היציאה מבעיית הסינון האיטי יחסית, יכולה להעשות באמצעות התמקדות בסוגי העובדים. לדוגמא: מעסיקים המחפשים סטודנטים למשרות זמניות ו/או חלקיות, גילאי 50+, עבודה מהבית לאמהות או פנסיונרים, בעלי מוגבלויות שונות וכדומה. כלומר, במידה והמעסיק מעדכן את חברת כוח האדם או האפליקציה לגבי סוג העובד קל לו יותר לסנן את המועמדים ואף להשקיע יותר בכל מועמד ולבחון אותו. כאשר מעביד פונה לכל סוגי הקהל, סביר להניח שהוא יוצף בקורות חיים בכמות גדולה הרבה יותר ולכן יצא שכרם של כולם בהפסדם.

כיצד אנו עוזרים

אתר סטודנטיאלי הוא ייעודי לחיפוש עבודות סטודנטים שהם לחילופין חלקיות ו/או זמניות. המעסיקים נחשפים לקהל המתאים להם ביותר ומתוכם מסננים את אלה המתאימים להם יותר. מבחינת המעסיק יש כאן חסכון במשאבים ואילו מבחינת מחפשי התעסוקה, הם יוצרים מערך פורה לאיתורם ללא צורך בהתמודדות עם כלל הסוגים של מחפשי העבודה ולכן סביר להניח כי מציאת עבודה או איוש משרה ייעשה באופן מהיר ויעיל יותר.